unifile
29 شهریور 1401 - 22:31

گزارش فارس از تجمع اعتراضی در بندرعباس

از حوالی ساعت ۱۹ امروز و بدنبال اعلام فراخوان‌هایی از سوی رسانه‌های معاند، حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در بندرعباس در اعتراض به فوت مهسا امینی تجمع کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از هرمزگان، از حوالی ساعت ۱۹ امروز و بدنبال اعلام فراخوان‌هایی از سوی رسانه‌های معاند، حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر در بندرعباس حدفاصل سه راه برق تا مرکز خرید سیتی‌سنتر در اعتراض به فوت مهسا امینی تجمع کردند.

شماری از افراد حاضر در این تجمع، شعارهای ساختارشکنانه نیز سر می‌دادند و برخی دختران و زنان حاضر در این تجمع، روسری را نیز از سر خود بر داشته بودند. این تجمع بدلیل برگزاری در بافت مرکزی شهر بندرعباس که روزانه میزبان تردد شما زیادی از مردم است، با ترافیک و جمعیت تماشاچی نیز همراه بود.

برخی خانواده‌ها نیز با مشاهده این وضعیت به سرعت منطقه تجمع را ترک کردند.

جمعیت در حوالی ساعت ۲۰:۳۰ چند بار متفرق و دوباره متجمع شد و برخی از افراد مشکوک نیز که اقدام به پرتاب سنگ و یا تحریک جمعیت می‌کردند از سوی پلیس بازداشت شدند.جمعیت  معترضان از حوالی ساعت ۲۱:۳۰ به تدریج کمتر شد.

برخی از مغازه‌‌های بافت مرکزی شهر بندرعباس نیز عصر امروز پس از برخی آتش افروزی‌ها و سنگ‌پراکنی‌ها از ترس بروز آسیب تعطیل کردند.

تجمع حدود ۳۰۰ نفر در جزیره کیش

تجمع حدود ۳۰۰ نفر در جزیره کیشحوالی ساعت ۲۰ امروز و بدنبال اعلام فراخوان‌هایی از سوی رسانه‌های معاند، حدود ۳۰۰نفر در مقابل بازار مرکز تجاری کیش تجمع کردند.

این عده پس از حدود ۳۰ دقیقه و پس از سر دادن شعارهایی ساختارشکنانه به تجمع خود پایان دادند.

هیچ درگیری میان پلیس و نیروهای امنیتی با معترضان گزارش نشده است.

پایان پیام/ی

منبع: فارس
شناسه خبر: 747849