unifile
18 شهریور 1401 - 10:45

وزیر کشور: تنها کسانی از مرز مهران عبور می‌کنند که از قبل در این پایانه مرزی حضور داشتند

احمد وحیدی گفت: در پی ازدحام زوار و کمبود امکانات در مرزهای عراق و داخل خاک این کشور، فقط کسانی درحال عبور از مرز مهران هستند که از قبل در این پایانه حضور داشتند.

وزیر کشور در در ارتباط زنده با شبکه خبر و درباره آخرین وضعیت مرزها برای عبور زائران اربعین، گفت: بنده الان در پایانه مهران و مرز استان ایلام با کشور عراق حضور دارم، اینجا عده‌ای از عزیزان ما عازم کربلا و عده ای نیز در حال آمادن هستند، اما کسانی در حال عبور از مرز هستند که از قبل در این پایانه حضور داشتند و تعدادی از زائران نیز در استان ایلام بودند که به تدریج در حال عبور هستند.

وی افزود: دیروز و شب گذشته حجم بسیار زیادی از زائران عازم مرزها عراق شده‌اند و از آنجا که عراق این ظرفیت را ندارد تا با سرعتی که ما مسافرین را در مرز تخلیه می‌کنیم آن‌ها را به داخل کشورش منتقل کند، این عزیزان پشت مرزها و گیت‌های ورودی عراق معطل مانده بودند که اذیت شدند، بنابراین صلاح هم نیست که چنین تجمعات گسترده‌ای در مرزها داشته باشیم.

وزیر کشور اضافه کرد: به‌علت نگرانی حفظ سلامت مردم عبور از مرز متوقف شده، زیرا شرایط بسیار پرازدحام است و زمانی که عبور و مرور در عراق به درستی انجام شود، بازگشایی مرزها اعلام خواهد شد.

احمد وحیدی تصریح کرد: در صورتی که شرایط فراهم شود و بتوانیم به موقع و به طور مناسب عزیزان را از مرز عبور دهیم و دوستان عراقی نیز این بستر را فراهم کنند تا با سرعت زیاد عزیزان را عبور دهند و از طرف دیگر در آن سوی مرز نیز تعداد مناسب اتوبوس فراهم شده باشد، خدمت مردم اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

باشگاه خبرنگاران جوانسیاسیدولت

شناسه خبر: 724954